13 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2024

Dar Gelirli Ailelere 5000 TL Destek: Diğer Aile Yardımı Başvuru Formu 2024

Dar Gelirli Ailelere bakanlık yeni bir yardım programı ile destek olmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Diğer Aile Yardımı Başvurusu nasıl yapılır 2024, nereden alınır, 1500 TL – 5000 TL yardım başvurusu şartları, e-Devlet başvuru formu, kaç ayda bir yatıyor detaylarını Ege Etkinlik üzerinden inceleyebilirsiniz.

Son yıllarda ekonomik zorluklarla başa çıkabilmek özellikle aileleri bir hayli zorluyor. Bu nedenle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aile desteklerine bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Diğer Aile Yardımı kapsamında ailelere yardım yapılacak.

Diğer Aile Yardımı, Hane Yardımı Grubu yardım programı kapsamında maddi durumu yetersiz olan ailelere yapılan bir nakdi yardımdır. Yardımın amacı, ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktır. Ailelere maddi destek sağlayarak geçici ekonomik sıkıntıları aşmalarına yardım olmayı hedefleyen bir programdır. Özellikle ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı dönemlerde bir güvence sağlamaktadır.

Diğer Aile Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan Diğer Aile Yardımı başvuruları online olarak e-Devlet üzerinden alınmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak için etkili bir araç olan e-devlet başvuru formu doldurularak bu yardımdan faydalanılabilir. Hızlı ve güvenilir bir şekilde aşağıdaki adımları takip ederek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

 1. e-Devlet sistemine T.C. Kimlik No ve şifrenizle giriş yapın.
 2. Arama Bölümüne “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
 3. Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.
 4. Gerekli yerleri doldurun ve “BAŞVUR” butonuna tıklayın.
 5. Kişisel bilgileriniz ekrana gelecek. Buradan adresiniz farklıysa değiştirebilir ve “Devam Et” butonuna tıklayarak devam edin.
 6. Açılan sayfadaki tüm sorulara EVET/HAYIR olarak cevaplayın. Bu sayfanın sonunda bulunan “İhtiyaç ve taleplerinizi açıklayınız” kısmına mutlaka “Diğer Aile yardımından faydalanmak istiyorum” yazın ve durumunuzla ilgili detaylı bilgi verin. Devam et diyerek son sayfaya geçin.
 7. Son sayfada gerekli yerleri doldurun ve “TAMAMLA” diyerek başvurunuzu tamamlayın.

Önemli Bilgi: Başvuru yapan Aile Destek Yardımı ve Isınma Desteği almak istiyor musunuz? sorularına hayır diye cevap verin. Burada Diğer Aile Yardımına başvuru yaptığımız için bu seçeneklere hayır dememiz gerekiyor.

Diğer Aile Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Diğer Aile Yardımından ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye sınırları içerisinde ikameti bulunan ve geçimini asgari ücretle ve altındaki maaş ile karşılayan vatandaşlar başvuru yapabilirler.

Diğer Aile Yardımı Ne Kadar?

İhtiyaç sahibi ailelerin maddi yükünü hafifletmede önemli bir rol oynayan Diğer Aile Yardımı, 2024 yılı itibariyle ilk seferde 1500 TL ikinci seferde ise 2500 TL olarak hesaplara yatacaktır. Bir sonraki başvurunuzda ise 5000 TL olarak yatırılacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu Diğer Aile Yardımı, ailelere maddi destek sağlamak adına önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Diğer Aile Yardımı Kaç Ayda Bir Yatıyor?

Ekonomik sıkıntı içindeki ailelere maddi destek olarak Diğer Aile Yardımı, tek seferlik veya devamlı olarak verilen bir yardım türüdür. Başvuranın durumuna göre değişmektedir. Devamlı olarak her ay veya 2 ayda bir verilmektedir. Tek seferlik aldıktan sonra tekrar başvuru yapabilmek için 6 ay geçmesi gerekmektedir.

Diğer Aile Yardımı Başvuru Sorgulama

e-Devlet üzerinden yaptığınız Diğer Aile Yardımı başvuru durumunuzu kolayca sorgulayabilirsiniz. Başvuru yaptığınız ekran üzerinden başvuru durumunuzu öğrenebilir ve yardım başvurunuzun kabul edilip edilmediğini görebilirsiniz. Teslim Edilebilir yazısı görüyorsanız başvurunuz kabul edilmiş ve kısa süre içerisinde paranız hesabınıza yatacaktır.

Başvurulardan haberdar olmak için INSTAGRAM hesabımızı takip edin.

4/5 - (4 votes)

33 thoughts on “Dar Gelirli Ailelere 5000 TL Destek: Diğer Aile Yardımı Başvuru Formu 2024

 • Zılha

  Kurbanlık fiyatları yüksek olduğu için kurbanlık alamıyoruz çocuklarımın ve kendi ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz bu nedenle başvuru yapmak istiyorum

  Yanıtla
 • Şerife Çinçin

  4 çocuğum var evimiz yıkıldı kiracıyız durumum zayıf bize yardımcı olmanızı rica ediyorum

  Yanıtla
 • Bana yardımcı olursanız tek cocugum var maddi durumum yok kirade oturyorum kimse yok eşim cezevinda

  Yanıtla
 • Benim eşim cezevinda kimsem yok tek cocugum var maddi durumum yok kirade oturyorum lütfen yardımcı olursanız 05529387110bana ayıt

  Yanıtla
 • Maddi yardım olarak çok sıkıntı çekiyorum lütfen bir nebze olsun yardım ederseniz sevap islersiniz şimdiden Allah razı olsun

  Yanıtla
 • Abdurrahman

  Ben de iki çocuk babası çocuk lar okula gidiyor her istediğini alamıyorum yardım talep etmek istiyorum

  Yanıtla
  • 2 çocuk babasiyim hammalik yaparken bel fıtığı çıktı bende işi bıraktım şuan işsizim çocuklarıma geçen bayram bişi alamadım bari bu bayram sayenizde alayım 🥹

   Yanıtla
 • Ben bosandim bugüne kadar yardım görmedim hiç baba evine döndüm yaşlı annem babam var

  Yanıtla
 • Emine

  Bana da veriseniz lütfen çok ihtiyacım var

  05356540810 ban ait

  Yanıtla
  • Fatma dudu

   Kontenirda kapılıyorum yardım istiyorum

   Yanıtla
 • Rümeysa şeker

  Benim bir cocugum var kocam inşaata çalışıyor ve kiramiz 10.00 bin TL ödeyemiyor çocuğum da hasta

  Yanıtla
 • Hilal

  Eşim çalışmıyor kiradayim 1tane bebeğim var maddi desteğe ihtiyacımız var gida giyim para yardımı istiyorum

  Yanıtla
 • Gülsün Atik

  Kirada oturuyorum sağlık sıkıntısından dolayı çalışmıyorum kızımla yaşıyoruz destek olursanız sevinirim daha önce de başvuru yapmıştım dönüş olmadı

  Yanıtla
 • Gülsün Atik

  Kirada oturuyorum sağlık sıkıntısından dolayı çalışmıyorum kızımla yaşıyoruz destek olursanız sevinirim

  Yanıtla
 • Ben kiracyim Altı çocuk var üçü öğrenci Eşim şeker hastası olduğu için çalışamıyor sizden yardım bekliyor um

  Yanıtla
 • Ben kiracyim Altı çocuk var üçü öğrenci Eşim şeker hastası olduğu için çalışamıyor sizden yardım bekliyor um

  Yanıtla
 • Fatma çabuk

  Hayırlı Ramazanlar ben gıda yardımı almak istiyorum 3 tane çocuğum okuyor ve herşey çok pahalı ve çocuklarımın istediği bir.sey alamamak çok kötü lütfen yardımcı olun daha fazlasını artı yaşayan bilir.

  Yanıtla
 • Selma ÖZKOCAMAN

  Iki cocugum var hamileyim ihtiyaclarini karsilayamiyorum lutfen destek bende istiyorum

  Yanıtla
 • Büşra

  İki çocuğum var kirada oturuyorum eşim pazarda çalışıyor sigortasız 15.000 TL alıyor 10.000 TL kira veriyorum 5000 lirayla geçiniyorum çok ihtiyacım var geçinemiyoruz kendimizden kısa çocuklarımızdan kısamıyoruz lütfen lütfen bu mesajı görün ve yardımcı olun lütfen Allah rızası için

  Yanıtla
 • Esra parlakyıldız

  Evim yıkıldı çoçuklarım var iki yaşlı ya bakıyorum zor durumdayım ayakkabı gıda kırtasiye yardımı istiyorum çoçuklarım için ne olur

  Yanıtla
 • Yasemin

  2 çocuğum var zor durumdayım kiraciyim lütfen yardım istiyorum

  Yanıtla
 • Fatma

  Merhaba benim 2 kızım var durmum yok kimsem yok çok zor durumdayım yardım istiyorum

  Yanıtla
 • Pelin

  Depremzedeyim hataydan yazıyorum durumum yok 2 kızım var yardım talep ediyorum

  Yanıtla
 • Dudu

  Ev hanımıyım. 20 aylık oğlum ve 6 aylık hamileyim

  Yanıtla
 • Eşim askerden yeni geldi annemde yaşıyoruz babaligim var anlaşamıyoruz işe yeni girdi eşim Kahramanmaraşda yaşıyoruz kiralık ev yok konteyner alamıyorum bana yardım ederseniz sevinirim

  Yanıtla
 • Şeyma

  Durumum yok yardıma ihtiyacım var

  Yanıtla
 • Şeyma

  Durumun yok yardım istiyorum,bir çocuğum var

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir