21 Şubat 2024
Son Guncelleme Tarihi: 8 Şubat 2024

Dar Gelirli Ailelere 1500 TL Destek: Diğer Aile Yardımı Başvuru Formu 2024

Dar Gelirli Ailelere bakanlık yeni bir yardım programı ile destek olmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Diğer Aile Yardımı Başvurusu nasıl yapılır 2024, nereden alınır, 1500 TL yardım başvurusu şartları, e-Devlet başvuru formu, kaç ayda bir yatıyor detaylarını Ege Etkinlik üzerinden inceleyebilirsiniz.

Son yıllarda ekonomik zorluklarla başa çıkabilmek özellikle aileleri bir hayli zorluyor. Bu nedenle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aile desteklerine bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Diğer Aile Yardımı kapsamında ailelere yardım yapılacak.

Diğer Aile Yardımı, Hane Yardımı Grubu yardım programı kapsamında maddi durumu yetersiz olan ailelere yapılan bir nakdi yardımdır. Yardımın amacı, ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktır. Ailelere maddi destek sağlayarak geçici ekonomik sıkıntıları aşmalarına yardım olmayı hedefleyen bir programdır. Özellikle ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı dönemlerde bir güvence sağlamaktadır.

Diğer Aile Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan Diğer Aile Yardımı başvuruları online olarak e-Devlet üzerinden alınmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak için etkili bir araç olan e-devlet başvuru formu doldurularak bu yardımdan faydalanılabilir. Hızlı ve güvenilir bir şekilde aşağıdaki adımları takip ederek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

 1. e-Devlet sistemine T.C. Kimlik No ve şifrenizle giriş yapın.
 2. Arama Bölümüne “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
 3. Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.
 4. Gerekli yerleri doldurun ve “BAŞVUR” butonuna tıklayın.
 5. Kişisel bilgileriniz ekrana gelecek. Buradan adresiniz farklıysa değiştirebilir ve “Devam Et” butonuna tıklayarak devam edin.
 6. Açılan sayfadaki tüm sorulara EVET/HAYIR olarak cevaplayın. Bu sayfanın sonunda bulunan “İhtiyaç ve taleplerinizi açıklayınız” kısmına mutlaka “Diğer Aile yardımından faydalanmak istiyorum” yazın ve durumunuzla ilgili detaylı bilgi verin. Devam et diyerek son sayfaya geçin.
 7. Son sayfada gerekli yerleri doldurun ve “TAMAMLA” diyerek başvurunuzu tamamlayın.

Önemli Bilgi: Başvuru yapan Aile Destek Yardımı ve Isınma Desteği almak istiyor musunuz? sorularına hayır diye cevap verin. Burada Diğer Aile Yardımına başvuru yaptığımız için bu seçeneklere hayır dememiz gerekiyor.

Diğer Aile Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Diğer Aile Yardımından ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye sınırları içerisinde ikameti bulunan ve geçimini asgari ücretle ve altındaki maaş ile karşılayan vatandaşlar başvuru yapabilirler.

Diğer Aile Yardımı Ne Kadar?

İhtiyaç sahibi ailelerin maddi yükünü hafifletmede önemli bir rol oynayan Diğer Aile Yardımı, 2024 yılı itibariyle 1500 TL olarak hesaplara yatacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu Diğer Aile Yardımı, ailelere maddi destek sağlamak adına önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Diğer Aile Yardımı Kaç Ayda Bir Yatıyor?

Ekonomik sıkıntı içindeki ailelere maddi destek olarak Diğer Aile Yardımı, tek seferlik veya devamlı olarak verilen bir yardım türüdür. Başvuranın durumuna göre değişmektedir. Devamlı olarak her ay veya 2 ayda bir verilmektedir. Tek seferlik aldıktan sonra tekrar başvuru yapabilmek için 6 ay geçmesi gerekmektedir.

Diğer Aile Yardımı Başvuru Sorgulama

e-Devlet üzerinden yaptığınız Diğer Aile Yardımı başvuru durumunuzu kolayca sorgulayabilirsiniz. Başvuru yaptığınız ekran üzerinden başvuru durumunuzu öğrenebilir ve yardım başvurunuzun kabul edilip edilmediğini görebilirsiniz. Teslim Edilebilir yazısı görüyorsanız başvurunuz kabul edilmiş ve kısa süre içerisinde paranız hesabınıza yatacaktır.

Başvurulardan haberdar olmak için INSTAGRAM hesabımızı takip edin.

6 thoughts on “Dar Gelirli Ailelere 1500 TL Destek: Diğer Aile Yardımı Başvuru Formu 2024

 • Fatma

  Merhaba benim 2 kızım var durmum yok kimsem yok çok zor durumdayım yardım istiyorum

  Yanıtla
 • Pelin

  Depremzedeyim hataydan yazıyorum durumum yok 2 kızım var yardım talep ediyorum

  Yanıtla
 • Dudu

  Ev hanımıyım. 20 aylık oğlum ve 6 aylık hamileyim

  Yanıtla
 • Eşim askerden yeni geldi annemde yaşıyoruz babaligim var anlaşamıyoruz işe yeni girdi eşim Kahramanmaraşda yaşıyoruz kiralık ev yok konteyner alamıyorum bana yardım ederseniz sevinirim

  Yanıtla
 • Şeyma

  Durumum yok yardıma ihtiyacım var

  Yanıtla
 • Şeyma

  Durumun yok yardım istiyorum,bir çocuğum var

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir