23 Temmuz 2024
Son Guncelleme Tarihi: 3 Ocak 2024

Hak Sahipliği İçin Talep Ve Taahhütname Başvurusu – E-Devlet

AFAD tarafından evleri yıkılan vatandaşların tespiti ve teslimi için talep ve taahhütname başvurusu yapılması gerekiyor. depremzede e-devlet Hak Sahipliği için talep ve taahhütname başvurusu nedir 2023, nasıl yapılır, afetzede hak sahipliği başvurusu detaylarına EgeEtkinlik.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Depremden etkilenen vatandaşların mülkiyet haklarının belirlenmesi için Talep ve Taahhütname başvuruları başladı.

Bir kişinin belirli hak ve sahiplik durumu için başvuruda bulunma ve gerekli taahhütleri yerine getirme sürecine hak sahipliği talep ve taahhütname başvurusu denir. Bu süreç başvuru formunun doldurulmasıyla başlar. Başvuru da kişisel bilgileriniz, talep ettiğiniz hakkın türü ve detayları yer alır. Başvurunun yapılmasıyla birlikte hak sahipleri kimlik belgesi ve önceki sahiplik belgeleriyle gerekli tüm belgeleri ilgili kuruma sunar.

Bu süreçte hak sahibi olmak için ilgili haklara ve yükümlülüklere uyacağınıza dair taahhütname verirsiniz. Bu hak sahibi olarak belirli kurallara ve düzenlemelere uyacağınız anlamına gelir.

Hak Sahipliği İçin Talep Ve Taahhütname Başvurusu

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı AFAD tarafından istenen Hak Sahipliği için Talep ve Taahhütname Başvurusu yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-hak-sahipligi-icin-talep-ve-taahhutname-basvurusu adresine tıklayın ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan ekrandaki açıklamaları okuyun ve başvurunuzu yapın. Yoğunluğun önlenmesi için T.C. kimlik numaranızın son sayısına göre başvuru gününüz belirlenmiştir. Başvuru gününüzde talep ve taahhütname başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru gününüzü kaçırdıysanız, diğer günlerde sınırlama olmaksızın başvurular alınacaktır.

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

  • 0 olan vatandaşların Cumartesi,
  • 2 olan vatandaşların Pazar,
  • 4 olan vatandaşların Pazartesi,
  • 6 olan vatandaşların Salı,
  • 8 olan vatandaşların Çarşamba

günlerinde başvuruları alınacaktır.

Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

One thought on “Hak Sahipliği İçin Talep Ve Taahhütname Başvurusu – E-Devlet

  • İpeknur

    İki çocuğum var küçükler çalışamıyorum yardımcı olur musunuz lütfen

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir