15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 3 Ocak 2024

TOKİ Başvuru İptali e-devlet, Konut başvurusu nasıl iptal edilir?, Başvuru Değiştirme 2024

Tarihin en büyük konut projesine e-devlet üzerinden başvuru yapan kişiler, TOKİ başvuru iptali, konut başvurusu nasıl iptal edilir 2024, TOKİ başvurusunu nasıl iptal edebilirim, başvuru değiştirme nasıl yapılır, toki para iadesi yapılıyor mu? detaylarını burada bulabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük sosyal konut hamlesi olarak hayata geçirilen projeye başvurular alınmaya devam ederken, TOKİ başvurusu yapan kişiler e-devlet üzerinden başvuru iptali nasıl yapılıyor onu merak etmektedir.

İlk Evim, İlk İşyerim sloganıyla başlatılan kampanya, 2+1 ve 3+1 olarak 500 bin konut vatandaşlara uygun fiyat ve taksitlerle teslim etmeyi hedeflemektedir. İlk günden başvurusu yapan vatandaşların daha sonra TOKİ başvurusunu iptal etmek istediği gözlemlenmiştir.

Oturduğu şehirde yapılacak konutlara başvuru yapan vatandaşlar, TOKİ’ye başvuru iptali için müracaat etmek istemektedir. Bunun yanında konut iptali sonrası para iadesinin ne zaman yapılacağı da merak edilmektedir.

TOKİ Konut Başvurusunu Nasıl İptal Edebilirim?

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesine başvuru yaptıktan sonra, başvuru iptali yapmak istiyorsanız, e-devlet TOKİ ekranında bulunan Başvuru Listesi bölümünden başvurunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Halkbank veya Ziraat Bankası üzerinden konut için 500 TL, iş yeri için 2000 TL yatırmadıysanız başvurunuz iptal edilecektir. Eğer parayı yatırdıysanız kura zamanını beklemelisiniz. Kurada isminiz çıkarsa, bir dilekçe ile TOKİ’ye başvuru iptali için müracaat etmeniz gerekecek.

444 8654 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

TOKİ Para İadesi Yapıyor mu?

TOKİ kura sonuçları açıklandıktan sonra, konut projesi çıkmazsa 2 gün içerisinde paranız hesap numaranıza iade edilecek. Onun haricinde paranızı geri alamazsınız.

TOKİ Başvuru Değişikliği Nasıl Yapılır

E-devlet üzerinden başvurunuzu görüntüleyebilir ve başvuru değişikliği yapabilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için Sosyal Medya hesaplarımızdan bizi takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir