29 Kasım 2023
Son Guncelleme Tarihi: 26 Haziran 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayram Parası Başvuru Formu 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi bayram parası verecek. 300 TL Bayram Parası sorgulama nasıl yapılır, 2023 Bayram Yardımı ne kadar, ne zaman yatacak, başvurusu formu, Bayram harçlığı başvuru şartları, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, him.izmir.bel.tr, İzmir nakdi yardım detayları burada.

İzmir Büyükşehir Belediyesi her bayram öncesi bayram parası dağıtıyor. Bayram Parası almak isteyen vatandaşlar başvuru sorgulamasının nasıl yapıldığını araştırıyor.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ailelerin ekonomilerine katkıda bulunuyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, bayram parası alıp almadığını online sorgulama yöntemiyle öğrenebiliyor. Bayram Parası almaya hak kazanan vatandaşlara geçen yıl 300 TL ödenmişti.

İzmir Bayram Parası Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında ikamet ediyor olmak
  • Ekonomik durumu yoksulluk sınırlarında olmak

İzmir Bayram Parası Başvurusu Nasıl Yapılır

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek Bayram Parasından almak isteyen vatandaşlar, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak HİM Hemşehri İletişim Merkezi üzerinden online başvuru yapabilir.

https://him.izmir.bel.tr/tr/basvuruformu/6

Başvuru için kimlik fotokopisi ve başvuru dilekçesi de istenmektedir.

İzmir Bayram Parası Sorgulama

Daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesine bayram parası için başvuru yapan veya sosyal yardımlardan faydalanan vatandaşların tekrar başvuru yapmasına gerek yoktur. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bayram parası alıp almadıklarını sorgulama yaparak öğrenebilirler.

https://www.izmir.bel.tr/tr/BayramYardimi/129

İzmir Bayram Parası Ne Kadar 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl 300 TL olarak yatırılan bayram parası bu sene arttırılması gerekiyor. Ekonomik nedenlerden dolayı bu sene verilecek bayram parasının 1.000 TL olarak yatırılması bekleniyor.

İzmir Bayram Parası Ne zaman yatacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların hesabına yatırılan yardım paraları bayramın son haftasında hesaplarda olacak. Vatandaşlara bayram parası yatırıldığı zaman mesaj gönderilecek.


Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

1.2/5 - (154 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir