14 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 3 Şubat 2024

İBB Evlilik Yardımı Ne Zaman Yatacak? 2024

İstanbul Büyükşehir Belediyesi evlilik yardımı ne zaman yatacağı merak konusu oldu. İBB evlilik yardımı ne yatacak 2024, ne zaman verilecek, Ekrem İmamoğlu evlenme desteği ne kadar, 15000 tl ne zaman yatar detayları Ege Etkinlik.com da bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi evlilik yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapacağını açıklamıştı.

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu evlilik desteği kapsamında 10.000 den fazla vatandaşa 15.000 TL verecek. Başvurular https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru sosyal yardım ekranından alınmaya devam ediyor. İlkbahar ve Yaz aylarının gelmesiyle evlilik hazırlığı yapan Gelin ve Damat evlilik yardımının ne zaman yatırılacağını merak ediyor.

İBB Evlilik Yardımından Kimler Faydalanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek Evlilik yardımından sadece İstanbullu vatandaşlar faydalanacak. Ekrem İmamoğlu tarafından açıklanan evlilik desteği alabilmeleri için çiftlerin nikahına başvuru tarihinden itibaren en az 90 gün olması gerekiyor. Bu şartları taşıyan 10.000 kişiye evlilik yardımı yatacak.

İBB Evlilik Yardımı Ne Zaman Yatacak

İBB evlilik yardımı ne zaman yatacak sorusu binlerce kişinin aklını karıştırmış durumda. Bu konuyla ilgili henüz İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından bir açıklama yapılmış değil. Evlilik yardımı başvurularında yoğunluk söz konusudur. Başvurunuz kabul edildiği takdirde ödemeler başvuru yaptığınız ayı takip eden bir sonraki ay yatacaktır.

İBB Evlilik Yardımı Başvuru Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesine yaptığınız evlilik desteği başvurunuzun durumunu öğrenmek için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama adresine tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

İBB Evlilik yardımı başvurusuyla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Başvurulardan haberdar olmak için Whatsapp, Telegram ve Sosyal Medya Hesaplarımıza katılın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir