15 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2024

Bayram Harçlığı Geçen Bayram Otomatik Yattı, Bu Bayramda Yatar mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her bayram öncesi verilen bayram harçlığı, geçen bayram yatan vatandaşlar bu bayramda nasıl alacağını ve otomatik yatıp yatmadığını merak ediyor. Kurban Bayramı harçlığı otomatik mi yatar nasıl alınır ve başvuru gibi tüm detayları sitemizden inceleyebilirsiniz.

Kurban Bayramı öncesi bayram harçlığı almak isteyenler için çok merak edilen bir soruya daha yanıt vereceğiz.

Ramazan Bayramından önce binlerce kişiye otomatik olarak gıda yardımı ve diğer aile yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 2500 TL otomatik olarak yatmıştı. Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte otomatik olarak bayram harçlığı alan aileler bu bayramda da tekrar alıp almayacağını merak ediyor. Konuyu uzatmadan hemen sorunun cevabına geçelim.

Geçen bayram otomatik olarak bayram harçlığı alan vatandaşlara bu bayramda otomatik olarak bayram harçlığı yatacağı söyleniyor. Fakat söylentilere bakarak beklememek gerekiyor. Tekrar bayram harçlığı almak istediğinizi bakanlığa ulaştırmak yararınıza olacaktır. Mağduriyetlerin olmaması ve herkesin tekrar bayram harçlığı alması için e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Kurban Bayramı harçlığı başvurusuna dair tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz fakat açıklama kısmına aşağıdaki gibi yazmanızı öneriyoruz.

Merhaba, geçen bayram otomatik olarak bayram harçlığı yatırdığınız için minnettarım. Önümüz kurban ve benim ihtiyaçlarım var. O yüzden bu bayramda harçlık göndermenizi canı gönülden istiyorum. Çocuklarıma bayramlık alacağım. Nakdi destek yardımı yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Açıklama kısmına yukarıdaki gibi bir yazı gönderirseniz yararlı olacaktır. Bayram harçlığınız şimdiden hayırlı olsun. Güle Güle kullanın.

Başvurulardan haberdar olmak için INSTAGRAM hesabımızı takip edin.

5/5 - (1 vote)

3 thoughts on “Bayram Harçlığı Geçen Bayram Otomatik Yattı, Bu Bayramda Yatar mı?

 • Bu yardıma ihtiyacım var iki kızım var eşim çalışmıyor bayram harcligina itiyacim var

  Yanıtla
 • Güneş koçyiğit

  Benim durumum yok iki kızım var eşimde çalışmıyor bu yardıma ihtiyacım var

  Yanıtla
 • Benide yardam etin eşim cezevinda kimsem yok tek cocugum var madde durumumuz yok lütfen

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir