14 Haziran 2024
Son Guncelleme Tarihi: 5 Haziran 2024

3500 TL Bayram Harçlığı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kurban bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere 3500 TL bayram harçlığı dağıtacak. 2024 Başvuruları Başladı. Başvuru detaylarını sitemizden öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından bize yazmayı veya instagram hesabımızdan bize ulaşmaktan çekinmeyin!

3500 TL bayram harçlığına başvuru başladı. Devlet dar gelirli ailelere 1500 TL ile 3500 TL arasında nakdi destekleri yatırmaya başladı. Siz de geç kalmadan yararlanın.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti devleti, ihtiyaç sahibi ailelere bayram harçlığı dağıtmaya hazırlanıyor. Bu yardım kapsamında, ailelere 1500 TL ile 3500 TL arasında değişen miktarlarda bayram harçlığı verilecek. Yardımlar, Diğer Aile Yardımı ve Gıda Yardımı kapsamında verilmektedir ve bayram öncesi verildiği için bayram harçlığı adını almaktadır.

Bayram Harçlığı Başvuruları e-Devlet ve Açık Kapı Üzerinden Yapılacak

Bayram harçlığına başvurmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet ve Açık Kapı platformlarını kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu platformlar, başvuru sürecini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla kullanılmaktadır. Başvuru yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

1. e-Devlet Üzerinden Başvuru:

 • e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın.
 • Arama çubuğuna “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazarak ilgili sayfaya gidin.
 • Yeni Başvuru diyerek gerekli bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuzu e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz.

E-devlet üzerinden yaptığınız başvurunuz hemen reddediliyor veya kabul edilmiyorsa bunun sebebi sorgu izni vermediğiniz için olabilir. Sorgu izni vermek için bu videoyu izleyin.

2. Açık Kapı Üzerinden Başvuru:

 • Açık Kapı portalına giriş yapın.
 • e-devlet ile sisteme giriş yapın.
 • “Yeni Başvuru” butonuna tıklayın ve çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Başvurunuzu tamamlayın. Başvuruyu açık kapı üzerinden takip edebilirsiniz.

3500 TL Bayram Harçlığından Kimler Faydalanacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek Bayram harçlığından ihtiyaç sahibi aileler faydalanacak. Aile destek alanlarda bu yardımdan yararlanabilecek. Sigortalı olan kişilerde dahil olmak üzere ailelerin hanede yaşayan kişi başına düşen gelir hesaplanarak nakdi destek alıp alamayacağı belirlenecek.

2000 TL Kızılay Bayram Harçlığı Başvurusu

Kurban Bayramı yardımları kapsamında Türk Kızılay’ı da ihtiyaç sahiplerine 2000 TL’lik yardım yapacak. Bu yardıma başvurmak için, Türk Kızılay’ının resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuruların değerlendirilmesi sonrası uygun görülen kişilere yardımlar kısa sürede ulaştırılacaktır.

Başvuru Formu Doldurma:

Kızılay bayram harçlığı başvuru formu için tıklayın.
Açılan sayfadaki formunu eksiksiz olarak doldurun.
Başvuru Nedeni olarak İhtiyaç sahibi seçeneğini seçin.
Açıklama kısmına maddi durumunuz ve ailenizle ilgili bir çok bilgi yazarak bayram öncesi nakdi destek almak istediğinizi belirtin.
Doldurduğunuz formun doğru ve eksiksiz olduğunu kontrol edin ve ardından başvurunuzu tamamlayın.

Başvurunuz Kızılay yetkilileri tarafından değerlendirilecektir.
Uygun görülen başvurular onaylanacak ve yardımlar hesaplara aktarılacaktır.

Belediyelerin Bayram Yardımları

Belediyeler de bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardımlarda bulunuyor. Her belediyenin yardım miktarı ve koşulları farklılık gösterebilir. Kendi belediyenizin resmi internet sitesini ziyaret ederek veya belediyenize doğrudan başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belediye Web Sitesi Üzerinden Başvuru:

Bağlı olduğunuz ilçe ve il belediyenin web sitesini ziyaret edin. Ardından web sitesi üzerinden online başvuru yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Sosyal yardım başvurusu online kabul ediliyorsa formu doldurun ve gönderin. Online başvuru kabul etmiyorsa doğrudan başvuru yöntemini deneyin.

Belediyeye Doğrudan Başvuru:

Bağlı olduğunuz belediyeye gidin ve sosyal yardım birimi ile görüşün.
İlgili form ve belgeleri doldurarak başvurunuzu gerçekleştirin.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 1. Bayram harçlığı ne zaman yatar?

Bayram harçlıkları genellikle bayramdan birkaç gün önce hesaplara yatırılmaktadır. Başvuru yapmış ve onaylanmış kişilerin hesaplarına otomatik olarak yatırılır.

 1. Geçen bayram aldım, bu bayramda alabilir miyim, otomatik yatar mı?

Eğer geçen bayramda yardım aldıysanız ve bu bayramda da yardım şartlarını taşıyorsanız, tekrar başvuru yaparak bu bayramda da yardım alabilirsiniz. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Yardımlar, başvurular değerlendirildikten sonra onaylanan kişilerin hesaplarına otomatik olarak yatırılır. İlk kez başvuru yapıyorsanız, mutlaka e-Devlet veya Açık Kapı üzerinden başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

 1. Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır?

Kızılay’ın 2000 TL’lik yardım başvurusu, Türk Kızılay’ının resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru formunu doldurduktan sonra değerlendirme süreci başlar ve uygun görülen kişilere yardım ulaştırılır.

 1. Belediyelerin bayram yardımlarına nasıl başvurabilirim?

Belediyelerin bayram yardımlarına başvurmak için, bağlı olduğunuz belediyenin resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya belediyenize doğrudan başvurabilirsiniz. Her belediyenin başvuru ve yardım süreci farklılık gösterebilir.

Başvurulardan haberdar olmak için INSTAGRAM hesabımızı takip edin.

5/5 - (1 vote)

13 thoughts on “3500 TL Bayram Harçlığı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024

 • Selma

  İyi günler benimde 2 çocuğum var ihtiyacım var kiraciyim bayram harcligini kızlarımın ihtiyaclarini almak istiyom yardım edin

  Yanıtla
 • naciye gedikoglu

  ben dul bir anneyim 2 sene önce ceza evinden cıktım 2 kücük cocugum var onları okutmaya calışıyoru kirada oturuyorum oglum tirafik kazasi gesirdi bacaklari sakat oglumunda 4 kucuk cocugu var 6 cocukla ugraşiyorum ihtiyaclarini alamiyorum cok yoruldum bayram geldi onlara hic bir sey alamiyorum biri sesimi duysun elimi tutsun cocuklarim icin yardim istiyorum

  Yanıtla
 • Leyla

  Kiradayım eşim tek çalışıyor 4 tanede çocuk var yardımlarla geçiniyorum banada yardım edin

  Yanıtla
 • Sebiha almalıkuyu

  Benim 4 çocuğum var konternırda yaşiyoruz bayramlik alamıyorum

  Yanıtla
 • Lütfen destek olun Allah rızası için eşim asker bir kızım var 9 aylık hamile lütfen destek olun durmumz yok Allah rızası için

  Yanıtla
 • Hacer

  Çok ihtiyacım var zordayım

  Yanıtla
 • Fazilet

  Üc tane çocuğum var tek başımayım eşim yok küçük oğlumdan dolayı çalışamıyorum çocuklarım için Bayram harçlığı istiyorum

  Yanıtla
 • Güler

  5 tane çocuğum var bayram harçlığı talep ediyorum

  Yanıtla
 • Bayram hacligi tales e diyorum önce allahima sonra sizlere siginiyorum

  Yanıtla
 • Bende kurban bayramı harçlığı isitoyrum durumum yok kiraciyim bir çocuğum var kocamda bel fıtığı tedavisi yapıyor lütfen yardım verin

  Yanıtla
 • sevim odacı

  bende bayram harçlığı istiyorum neden diye sorsanız ay geliyor hiç et yemiyoruz hiç yiyemiyoruz çünki hiç yok bu bayram çocuklarımla yesek ne olur sizden yardım istiyorum

  Yanıtla
 • Kenan onay

  BAYRAM HARÇLIĞI

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir